Wena - forum twórców

Forum dla twórców - pisarzy, rysowników, poetów, fanów fantasy, RPG, sztuki i kultury.


#1 2010-04-19 22:39:31

hamond

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 1
Punktów :   

początek końca

To co tu przedstawię, to początek nowego opowiadania, tylko nie wiem czy jest sens dalej pisać, czy początek siędo czegoś nadaje. Byłabym wdzięczna za wszelkie pomocne komentarze.

  Stojąc wyprostowana, wpatrując się w ołtarz poczułam zimną lufę pistoletu na plecach. Kościół był pusty. Właśnie o takich sytuacjach wspominał. Miałam wtedy wysłać mu wiadomość - po prostu cyfra 1, tak by wiedział, że ma być ostrożniejszy niż zwykle i że mają mnie.
- Wyjdź powoli, tak by nie wzbudzać podejrzeń. - usłyszałam cichy, męski szept.
- Niby kto tu mógłby mieć podejrzenia, kościół jest pusty.
- Cicho bądź i idź! - tchnął mnie mocniej pistoletem.
Postanowiłam być cicho, choć nie wiem jak to niby miało pomóc w nie wzbudzaniu podejrzeń. W końcu to Oni wyglądali jakby mieli za chwilę dokonać zamachu -
czarne garnitury,ciemne okulary i słuchawka w uchu do tego czarny Land Rover z ciemnymi szybami. Nie mam pojęcia kim byli, ale wiele razy mnie przed nimi ostrzegano, tak więc na razie żadnych heroicznych wyczynów. W samochodzie przypięli moje ręce do oparć, wcześniej wstrzykując coś w prawą rękę. I...ciemność,ciemność, ciemność. Cisza. Błoga i spokojna cisza. Potem ból przeszywający lewą rękę. Krwawi. Z trudem przekręcam głowę by spojrzeć co jest z nią nie tak. Postrzelili mnie. Czuję spuchniętą wargę i ciepłą ciecz, która cieknie z ust. Smakuję - krew. Decyduję się wstać. Z trudem siadam - poobijane żebra,możliwe, że kilka jest złamanych. Rozglądam się. Jest ciemno, przez małe okno 2 metry wyżej wpada tylko odrobina światła księżycowego. Jestem w małym ''betonowym'' pokoju. Nie ma tam nic prócz materaca, dwóch krzeseł i stołu. Po co mi dwa krzesła? Dziwne.
Błogą ciszę przerywa cichy jęk. Dochodzi z kąta pokoju. To chłopak. Mężczyzna. Co mężczyzna robi ze mną w tej celi, betonowym pokoju? Podałam mu wodę. Mimo ciemności i sińców na jego twarzy,rozpoznałam go. Rozpoznałabym tą twarz wszędzie....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl