Wena - forum twórców

Forum dla twórców - pisarzy, rysowników, poetów, fanów fantasy, RPG, sztuki i kultury.


#1 2010-03-02 18:39:48

 Problem

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 239
Punktów :   
Ulubiona książka: Trylogia Sienkiewicza
Ulubiony autor: Andrzej Pilipiuk
GG: 3584201
Imię postaci: Mistrz Gry :-)
WWW

Filmy

Cóż, za kinomaniaka z prawdziwego zdarzenia uznać się nie mogę, jednak ten jeden, dwa filmy w tygodniu zazwyczaj oglądam Ostatnio byłem nawet na "Autorze widmo" Polańskiego, który zrobił na mnie niemałe wrażenie. Widać, że nasz rodak potrafi reżyserować nawet będąc pod aresztem domowym (kurczę, prawie jak Heath Ledger, który umarł, a i tak występuje w "Parnassusie" ). Ale dyskusję nie chciałem zacząć właśnie od najnowszych filmów. Bo mianowicie ostatnio jestem pod dużym wrażeniem dzieł kinematografii z lat 60-tych. Ostatnio oglądałem "Dwunastu gniewnych ludzi" i "Obławę" - muszę przyznać, że są to prawdziwe arcydzieła. Widz nie zobaczy tam niepotrzebnie upchanych efektów specjalnych, a zamiast tego wspaniałą grę aktorską i ciekawe rozwiązania dla niektórych problemów. Bo jak w dzisiejszym świecie, gdzie w kinach widzimy zdjęcia z najróżniejszych zakątków świata, wyobrazić sobie film, którego akcja rozgrywa się tylko w JEDNYM pokoju? I taki film rzeczywiście trzyma w napięciu!

Tyle ode mnie, a teraz pytanie do innych: filmy jakiego okresu lubicie najbardziej? Po co ostatnio sięgaliście? Jakie wrażenie? Opinie? Oceny?


http://img684.imageshack.us/img684/1919/sygnaturka.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl