Wena - forum twórców

Forum dla twórców - pisarzy, rysowników, poetów, fanów fantasy, RPG, sztuki i kultury.


#1 2010-03-14 08:59:06

Friscado

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-14
Posty: 3
Punktów :   

Mentalna podróż

Dziś mój umysł w podróż ruszył
By znaleźć mądrość nim go świat zagłuszy
Nim nadejdzie nieoczekiwany koniec
Zanim przyjdzie do mnie śmierci goniec

Idę badając głowy napotkanych ludzi
To już! To teraz! Mój umysł się budzi
Poznałem problem świata i go rozwiążę
Szczęście człowieka - do tego dążę

Offline

 

#2 2010-03-14 09:21:00

 Problem

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 239
Punktów :   
Ulubiona książka: Trylogia Sienkiewicza
Ulubiony autor: Andrzej Pilipiuk
GG: 3584201
Imię postaci: Mistrz Gry :-)
WWW

Re: Mentalna podróż

Zacznę może od zwykłego rzemiosła, czyli budowy Najpierw policzyłem zgłoski:

Dziś mój umysł w podróż ruszył     8
By znaleźć mądrość nim go świat zagłuszy     11
Nim nadejdzie nieoczekiwany koniec     12
Zanim przyjdzie do mnie śmierci goniec      10

Idę badając głowy napotkanych ludzi     13
To już! To teraz! Mój umysł się budzi     11
Poznałem problem świata i go rozwiążę     12
Szczęście człowieka - do tego dążę     10

Jak widać pierwszy wers znacznie odstaje od reszty - można by go zmienić i dodać 2-3 zgłoski. Nie wiem, czy zrezygnowanie tutaj z interpunkcji jest dobrym pomysłem. Aż się kusi, by w paru miejscach wstawić przecinek i specjalnie spowolnić sytuację liryczną. Ewentualnie jeszcze dołożyć wielokropek przy okazji dwóch ostatnich wersów pierwszej strofy.

Jeśli zaś chodzi o treść, to niezwykle ona do mnie trafiła Szkoda tylko, że utwór taki krótki


http://img684.imageshack.us/img684/1919/sygnaturka.jpg

Offline

 

#3 2010-03-14 09:29:10

Friscado

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-14
Posty: 3
Punktów :   

Re: Mentalna podróż

Cóż... Napisałem go na jednej z lekcji języka polskiego (siedzę w pierwszej ławce, więc to nie takie łatwe zastanawiać się nad ilością zgłosek i nad odpowiedzią na zadawane pytanie)

Poeta ze mnie żaden... Po prostu poczułem chęć wyrzucenia z siebie pewnych uczuć... W sumie to lepiej odnajduję się w tańcu

Jeśli chodzi o interpunkcję, to nie bardzo wiedziałem jak to zrobić, by utwór nie zatracił sensu...

Nie wiem, czy teraz majstrować przy tym utworze, czy zostawić go w takim stanie jakim jest?

Ostatnio edytowany przez Friscado (2010-03-14 09:31:05)

Offline

 

#4 2010-03-14 15:27:32

 b9oski

Użytkownik

2840003
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 41
Punktów :   

Re: Mentalna podróż

Po pierwsze primo: TO NIESPRAWIEDLIWE! ON DOSTAŁ KOMENTARZE TEGO SAMEGO DNIA!

Po drugie primo:

By znaleźć mądrość nim go świat zagłuszy

Nie zastanawiałeś się zbytnio nad tym co piszesz, prawda? Używasz zwrotów ciężko zrozumiałych, tak by na siłę wyglądał bardziej "poetycko".

Nie masz średniówki, nie masz nawet równej, czy uporządkowanej liczby sylab w wersie. Pełny chaos. No trzeba przyznać, że rymy nie są takie złe. Muszę też wspomnieć, że zdecydowanie za krótki. Nie lubię takich, zwłaszcza jeżeli chcesz przekazać tak dużo treści, osiem wersów to za mało.

Do zalet można zaliczyć pewną lekkość i łatwość tego wiersza, nie wiem jak to sprecyzować, ale masz potencjał.

Napisałeś go na polskim!? Na polskim się nie pisze! Można rysować, odrabiać pracę domową z matematyki, ale nie pisać! Wiersze ja pisuję na matematyce, fizyce (choć na niej zdecydowanie wolę rysować), kiedyś pisywałem na chemii (teraz już jej nie mam ^^).

Poeta ze mnie żaden... Po prostu poczułem chęć wyrzucenia z siebie pewnych uczuć...

IMHO to się jakby wyklucza.

W sumie to lepiej odnajduję się w tańcu

O! Niespodzewanka. A można wiedzieć jakim?

Nie wiem, czy teraz majstrować przy tym utworze, czy zostawić go w takim stanie jakim jest?

Wujek Dobra Rada radzi: Zostaw i bierz się za następny. Z doświadczenia wiem, że próbując naprawiać łatwiej jest zepsuć.

Offline

 

#5 2010-03-14 18:11:50

Friscado

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-14
Posty: 3
Punktów :   

Re: Mentalna podróż

W jakim tańcu? Najlepiej w salsie Bawię się też z new style'em...
(Ze znajomymi mamy zamiar założyć własną formację taneczną... )

Ja na chemii staram się uważać, bo mam rozszerzoną, a po za tym zdaję ją na maturze...

Jak wpadnie mi coś ciekawego do głowy to z pewnością naskrobię to na papierze i wkleję tu

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl