Wena - forum twórców

Forum dla twórców - pisarzy, rysowników, poetów, fanów fantasy, RPG, sztuki i kultury.


#1 2010-02-21 17:45:30

 Problem

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 239
Punktów :   
Ulubiona książka: Trylogia Sienkiewicza
Ulubiony autor: Andrzej Pilipiuk
GG: 3584201
Imię postaci: Mistrz Gry :-)
WWW

Kości... wreszcie sprawiedliwe?

Jak wiadomo, w gospodzie można sobie zagrać w kości. Ostatnio nawet prowadziłem jedną rozgrywkę. I wtedy właśnie pojawił się główny problem: jak rzucać za graczy kośćmi i podawać ich wyniki? Wiadomym było, że nie mogą robić tego oni sami, bo prawdopodobieństwo oszustwa byłoby olbrzymie. Dodatkowo nikt nie może skontrolować wyników. Z tego też powodu rzucanie zlecaliśmy osobom trzecim. Jednak natura ludzka jest dość zawistna, dlatego Ci, którzy przegrali oskarżali "rzucających" o sprzyjanie tym, którzy wygrali. Niemiła sytuacja, acz całkowicie zrozumiała - nikt nie lubi być przecież oszukiwanym.

Od czasu pamiętnej gry szukałem sposobu, który rozwiązałby niesprawiedliwe rzuty. I ot, takowy znalazłem. Mianowicie istnieje internetowy generator rzutów kośćmi, który pokazuje datę, numer rzutu i inne dane. Dzięki temu nie będzie już mowy o oszustwie, nie trzeba będzie czekać w nieskończoność, aż ktoś inny wykona rzut, a sama gra będzie sprawiała więcej przyjemności, bo będzie zupełnie losowa.

A oto przykład, jak to będzie wyglądało:

[Problem: 6]
[Example: 4]
[Przykład: 4]


http://img684.imageshack.us/img684/1919/sygnaturka.jpg

Offline

 

#2 2010-02-21 17:52:00

miki777

Bywalec

Zarejestrowany: 2010-02-03
Posty: 161
Punktów :   
Imię postaci: Nikarei

Re: Kości... wreszcie sprawiedliwe?

No i spoko. Ale kogo masz na myśli, mówiąc o niesprawiedliwości? Boski wygrał, a ja nie miałem za złe, że przegrałem. Przynajmniej niepokonany Dagberty pokazał klasę i dla mnie było to klimatyczne


http://upload.web.versus.one2tribe.pl/sygnatura/img.php?user=1122453&lang=pl&world=world1

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plGdańsk wakacje zaproszenia-na-komunie-swieta.eu materace janpol